Pierwsze święta z maluszkiem

Kiedy na świat przychodzi maluszek, święta Bożego Narodzenia nabierają jeszcze więcej magii. To wyjątkowy czas – pełen radości dla świeżo upieczonych rodziców oraz najbliższej rodziny. Przygotowania rozpoczynają się jeszcze na długo przed pierwszą gwiazdką. Chcemy, aby nasze święta były idealne i zapadły w pamięć na długi czas. Choć zdarza się, że z niemowlakiem trudno jest dokładnie wszystko zaplanować i przewidzieć, najważniejsza jest rodzinna, ciepła i życzliwa atmosfera.

Boże Narodzenie to dla większości z nas piękne wspomnienia z dziecięcych lat. Pamiętamy tę magiczną atmosferę, wyczekiwanie z niecierpliwością na gwiazdkowe prezenty, wspólne śpiewanie kolęd czy zapach wigilijnych potraw. Teraz pragniemy przeżyć ten świąteczny czas równie wyjątkowo, aby zbudować cudowne wspomnienia dla naszego dziecka. Rodzinne tradycje staną się w kolejnych latach ważną częścią jego życia.

Czym jednak są święta bez prezentów od Świętego Mikołaja? Przedstawiamy sprawdzone pomysły na upominki dla niemowlaka i świeżo upieczonej mamy.

Co w prezencie dla niemowlaka?

Obecnie wybór zabawek dla maluszka jest ogromny. Warto jednak postawić na bezpieczne i funkcjonalne upominki, które sprawią mu wiele radości. Taka właśnie jest muzyczna ośmiornica Jamboree. Każda macka to brzmienie innego instrumentu. Naciskając na głowę, można dodatkowo odsłuchać 6 różnych melodii. Wyśmienita zabawa gwarantowana.

A jeżeli chcemy ułatwić maluszkowi zasypianie, podarujmy mu szumiącego misia MOONIE. Ta miękka, pluszowa zabawka pozwala dziecku wyciszyć się i spokojnie odpłynąć do magicznej krainy snu dzięki naturalnym szumom. Miś jest jednocześnie lampką nocną, która świeci siedmioma różnymi kolorami.

Warto również zadbać o prawidłowy rozwój zdolności manualnych i motorycznych niemowlaka, dlatego kolorowa mata edukacyjna z zestawem zabawek sensorycznych to strzał w dziesiątkę. Zachęca dziecko do gimnastyki i chwytania wiszących elementów, zapewniając wrażenia słuchowe, dotykowe i wzrokowe. Zabawa i nauka to sprawdzony duet.

Przydatne prezenty dla świeżo upieczonej mamy

Narodzimy dziecka to z początek nowej, fascynującej i niekiedy trudnej przygody dla młodej mamy. Warto więc podarować takie upominki, które zapewnią jej chwilę relaksu, regeneracji i odpoczynku. W tej roli doskonale sprawdzi się odżywczy olej ze słodkich migdałów, który koi, nawilża i wygładza skórę, przywracając jej zdrowy blask. Jest idealny na wieczorny masaż, kiedy maluszek już słodko śpi.

Wśród praktycznych prezentów dla świeżo upieczonej mamy wciąż króluje poduszka do karmienia niemowląt. Została zaprojektowana w taki sposób, aby jej ramiona stabilnie przylegały do talii. Dzięki temu podczas karmienia mama będzie mogła przyjąć wygodną, odciążającą kręgosłup pozycję, dbając jednocześnie o bezpieczne oparcie dla dziecka.

Równie udanym pomysłem na upominek jest elastyczna chusta Pocket by Poofi do zadań specjalnych. Pozwala w łatwy, komfortowy i przede wszystkim bezpieczny sposób nosić maluszka. Raz zawiązana umożliwia wielokrotne wyjmowanie i wkładanie dziecka – bez konieczności ponownego wiązania.

Share this post