Jaka butelka do karmienia dla noworodka?

Karmienie noworodka butelką

Czasami jest to konieczność, czasami nasz własny wybór. Jednej mamie nie jest dane karmienie, a druga zwyczajnie nie chce i ma do tego prawo. Trzecia mama potrzebuje butelki żeby malucha dokarmiać, bo pokarmu ma za mało. Kolejna musi wrócić do pracy lub ma ochotę wyjść z domu przewietrzyć głowę, zostawiając tatę z zapasem mleka. Bez względu na to co jest powodem tego, że nie karmimy dziecka piersią najważniejsze jest to żeby maluch był najedzony.

Na co zwrócić uwagę, wybierając butelkę dla maluszka?

Butelka do karmienia dla noworodka musi wyróżniać się nienaganną jakością, znakomitą funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem stosowania. Butelka powinna być antykolkowa, minimalizować powstawanie pęcherzyków powietrza w pokarmie, niwelując jednocześnie kolki, odbijanie i gromadzenie gazów. Warto postawić na akcesoria wykonane z surowców nietoksycznych (bez ftalanów, BPA, BPS, BPF itp.), trwałych oraz odpornych na uszkodzenia.  Wybierz certyfikowany model, który zapewnia łatwość napełniania oraz czyszczenia. Niezwykle pomocna w odmierzaniu odpowiedniej porcji jest czytelna podziałka, np. co 30 ml. Warto zwrócić uwagę na to że butelki rosną razem z naszymi pociechami. Im dziecko będzie starsze tym więcej pokarmu chętnie zje. Butelki dostępne w naszym sklepie są zazwyczaj w 3 charakterystycznych pojemnościach: 125ml-180ml, 250ml-270ml, 330ml. Do butelek możemy także dobrać smoczki o przepływie odpowiednim do wieku naszego dziecka.

Butelka dla noworodka – jaki model wybrać?

Rynek obfituje w wiele sprawdzonych rodzajów butelek, które różnią się między sobą kształtem, materiałem wykonania czy wielkością.

Podpowiadamy, jaki model wybrać!

Butelka o wolnym przepływie Zero Zero Suavinex  to idealny wybór dla mam, które chcą połączyć karmienie piersią z karmieniem butelką. Smoczek, w jaki wyposażona jest butelka swoją fakturą i kształtem przypomina maminą pierś. Wyposażona została w wewnętrzną, silikonową torebkę, która rozciąga się podczas karmienia w zależności od sposobu, w jaki dziecko ssie. Działa bardzo podobnie do gruczołów w kobiecej piersi. Chroni więc przed połykaniem pęcherzyków powietrza odpowiedzialnych za bolesne kolki. Minimalizuje ryzyko utleniania się mleka oraz utraty cennych składników odżywczych. Dokładnie tę samą butelkę możemy kupić ze smoczkiem o przepływie regulowanym, w której wielkość przepływu regulowana jest siłą ssania dziecka. To idealny wybór już od pierwszych dni życia.

Butelka Dr Brown’s z szeroką szyjką Options+. Posiada niezawodny system odpowietrzający, który wypycha pęcherzyki powietrza ponad poziom mleka. Podczas karmienia pokarm wypływa swobodnie, nie zasysając smoczka. Gdy maluch podrośnie, z łatwością możemy usunąć system i dalej karmić malucha ulubioną butelką. Jest antykolkowa, posiada także dodatkowe odpowietrzenie w smoczku jak większość butelek do karmienia dla niemowląt.

Butelka antykolkowa Twistshake. Poręczna zarówno dla rodzica, jak i maluszka. Posiada szeroką szyjkę, która ułatwia czyszczenie butelki, ale także przygotowanie mleka. Dodatkowo wyposażona w sitko, zapobiegające powstawaniu grudek i zatykaniu smoczka. Każda butelka w zestawie posiada pojemnik na mleko w proszku lub kaszkę.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie również butelki do karmienia innych producentów takich jak: comotomo, avent, lovi czy tommee tippee.

Niezbędne akcesoria do karmienia noworodka

Chcesz zadbać o odpowiednią higienę żywienia Twojego maluszka? Postaw na podgrzewacz do butelek z funkcją sterylizacji. Jest wygodny, poręczny i uniwersalny. Sprawdzi się zarówno w przypadku mleka, jak i kaszki czy gęstych zupek. Pozwala w szybki sposób podgrzać posiłek, utrzymując stałą temperaturę. Po wyparowaniu wody automatycznie się wyłącza. Umożliwia skuteczną sterylizację smoczków i butelek.

Polecamy także ekologiczne preparaty do mycia akcesoriów, takie jak płyn z surfaktantem z oliwy z oliwek. Przeznaczony do mycia butelek, gryzaków, smoczków, zabawek oraz innych akcesoriów dziecięcych. Radzi sobie z tłustymi zabrudzeniami i bateriami, lecz pozostaje wolny od pochodnych ropy naftowej, SLS i SLES, sztucznych barwników czy środków bakteriobójczych. W parze z bezpiecznym płynem doskonale sprawdzi się szczotka do butelek i smoczków oraz suszarka do butelek i smoczków. 

 

Share this post


został dodany do Twojego koszyka.
Zamówienie